Informacija apie mūsų prekių medienos
savybes bei dažniausiai užduodami klausimai

Dauguma žaidimų aikštelių bei medinių vaikiškų sodo žaidimų namelių yra skirti vaikams nuo 3 metų. Jie pagaminti naudojant natūralią, neapdorotą žaliavinę medieną, kurią gauname iš sertifikuotų tiekėjų. Vaikų žaidimų aikštelės bei kai kurie vaikų nameliai yra impregnuoti giluminiu būdu bechromiu impregnantu aukšto slėgio kamerose  – tai užtikrina medienos ilgaamžiškumą įvairiomis oro sąlygomis bei apsaugą nuo kenkėjų. Visiems gaminiams suteikiama netrumpesnė kaip 24 mėn. gamintojo garantija. Susipažinkite su dažniausiai užduodamais klausimais, o jei turėsi papildomų klausimų – pasistengsime juos atsakyti kaip įmanoma greičiau el. paštu [email protected] arba tel. +370 610 02111.

blank

Ar sudėtinga surinkti vaikų namelį ar žaidimų aikštelę?

Iš patirties žinome, jog 4IQ medinio vaikų žaidimų namelio ar žaidimų aikštelės surinkimas – įdomi bei visą šeimyną įtraukianti veikla. Žaidimų namelio surinkimas išties nėra sudėtingas, kadangi nameliai yra modulinės konstrukcijos, tad vadovaujantis pridėtomis instrukcijomis reikės susukti atskiras namelio dalis. Kad būtų dar paprasčiau – mūsų svetainėje www.4iq.lt galite surasti išsamią namelio surinkimo fotosesiją su detaliais kiekvieno žingsnio aprašymais, o taip pat prie daugumos modelių ir surinkimo video medžiagą. Namelį rekomenduojame surinkinėti bent keletui žmonių – bus greičiau ir patogiau. Nepamirškite šypsenos ir geros nuotaikos, juk viskas dėl Jūsų mažųjų! Jei surinkimo procese kilo nesklandumų ar visgi nusprendėte, jog tam neturite galimybių – susisiekite su mumis el. paštu [email protected] arba tel. +370 610 02111 – rekomenduosime meistrus, kurie galėtų pagelbėti.

Ant kokio pagrindo statyti žaidimų namelį?

Žaidimų namelį rekomenduojame statyti ant lygaus pagrindo. Specialių reikalavimų nėra, tačiau rekomenduotume, kad namelio mediena neturėtų tiesioginio sąlyčio su žeme. Jei namelis stovės ant žolės ar smėlio, po pagrindu galite padėti keletą lentų. Jei išsirinkote žaidimų aikštelę ar namelį ant kojų, papildomai rekomenduojame specialius tvirtinimo ankerius, kurie konstrukcijai suteiks tvirtumo bei stabilumo.

blank
blank

Ar namelius reikia saugoti nuo stipraus vėjo?

Mediniai nameliai sveria pakankamai nemažai, nuo 120 iki 500 kg ar dar daugiau, tad vėjas jiems nebaisus. Visgi jei įsigijote namelį su paaukštinimu, t.y. ant kojų, rekomenduotume naudoti specialius tvirtinimo ankerius, kurie suteikia nameliui daugiau stabilumo, o namelio kojos neturės tiesioginio sąlyčio su žeme.

Ar būtina dažyti žaidimų namelį?

Dauguma mūsų namelių bei žaidimų aikštelių yra impregnuoti specialia technologija, tad jie yra atsparūs įvairioms oro sąlygoms ir jų nėra būtinybės dažyti. Kadangi namelis impregnuotas giluminiu būdu, iš pradžių namelio mediena gali būti drėgna. Surinkus bei pastačius namelį, leiskite keletą savaičių medienai pilnai išdžiūti. Tuomet Jūsų pasirinkimas, ar namelį palikti natūralios medienos spalvos, lakuoti ar dažyti pasirinktomis spalvomis. Dažyti galima tik pilnai išdžiūvusią medieną, priešingu atveju dėl susikaupusios drėgmės ateityje gali atsirasti pelėsinės dėmelės. Namelio dažyti nebūtina, bet spalvų parinkimo, dažymo bei dekoravimo procesas mažiesiems itin įdomus užsiėmimas!

blank
blank

Kokiais dažais dažyti?

Medinius namelius ar žaidimų aikšteles galite dažyti bet kokiais Jūsų pasirinktais dažais, kurie tinkami medienai. Specialių reikalavimų nėra. Jei įsigijote namelį, kuris nėra impregnuotas, rekomenduotume rinktis dažus su impregnantu arba atskirai impregnuoti prieš dažymo procesą. Tam, kad dažai gerai įsigertų į medieną bei spalva būtų sodri, rekomenduojame namelį dažyti bent 2 kartus – medieną padengus pirmu dažų sluoksliu, leiskite dažams pradžiūti ir tuomet galite dažyti dar kartą.

Kaip namelį reikia paruošti žiemai?

Impregnuotų namelių bei žaidimų aikštelių nereikia specialiai paruošti šaltajam metų laikotarpiui, kadangi mediena yra impregnuota giluminiu būdu ir pritaikyta įvairioms oro sąlygoms. Beje, nameliu vaikai džiaugiasi ne tik vasarą! Artėjant didžiosioms metų šventėms, nepamirškite papuošti savo namelio, juk rašyti laiškus Kalėdų Seneliui bei Šv. Kalėdų dieną laukti dovanų savo namelyje – tokia smagi atrakcija!

blank
blank

Kodėl mediena gali būti drėgna, tamsi bei žalsvo atspalvio?

Neišsigąskite jei jums pristatyta mediena bus itin drėgna, tamsesnės spalvos ar žalsvo atspalvio – tai dėl impregnavimo specifikos. Siekiant, kad mediena būtų ilgaamžė bei kiek įmanoma labiau atspari įvairioms lauko sąlygoms, visas medines dalis impregnuojame specialiose aukšto slėgio kamerose. Šios technologijos pagalba, bechromis impregnantas purškiamas daugiau kaip 7 atmosferų slėgiu, mediena keletą valandų mirkinama impregnante, tad padengiamas ne tik medienos paviršius, tačiau bechromis impregnantas įsigeria į visą medieną. Dėl impregnavimo technologijos mediena kurį laiką gali būti tamsesnio atspalvio bei ypatingai drėgna. Pastačius namelį ar žaidimų aikštelę – leiskite medienai pilnai išdžiūti, po keletos savaičių mediena pašviesės, žalsvas atspalvis išbluks, o jei liks nedideli jo ploteliai – juos lengvai galėsite nuvalyti medžiagine šluoste ar padengti dažais. 

Kodėl mediena gali būti nelygi?

Impregnuotos žaidimų aikštelės bei nameliai yra gaminami iš natūralios, neapdorotos žaliavinės medienos ir skirti naudojimui lauke. Šio tipo medienai būdingi nelygumai, kartais nedideli įtrūkimai, gali pasitaikyti šakų ar būti nedidelis šiurkštumas, kuris nesudėtingai pašalinamas šlifavimo (švitriniu) popieriumi.

blank
blank

Kodėl gali atsirasti dervų?

Mūsų produktai gaminami iš natūralios, žaliavinės medienos, kuri yra neapdorota. Natūralioje medienoje, ypatingai eglės ar pušies, dažnai išsiskiria sakai. Jie gali išsiskirti iškart arba po kurio laiko – tai visiškai normalu šio tipo medienai. Sakai sureagavę su impregnantu gali būti žalsvos ar tamsios spalvos, šios išskyros medienos kokybei bei ilgaamžiškumui neturi jokios neigiamos įtakos. Susidariusias išskyras galima lengvai pašalinti mechaniniu būdu, pvz. naudojant peilį arba cheminiu būdu, naudojant spiritinio pagrindo valiklį.

Kodėl gali atsirasti pelėsio ploteliai?

Žaidimų aikštelės bei nameliai gaminami iš natūralios žaliavinės medienos, kuri yra impregnuojama giluminiu būdu. Medienos paviršiuje gali atsirasti įvairių išskyrų bei nedidelių pelėsinės kilmės dėmelių, jos atsiranda dėl impregnavimo metu esančios itin didelės drėgmės o taip pat išsiskiriant natūralioje medienoje esantiems sakams bei kitoms medžiagoms reaguojant su impregnantu. Pastačius namelį ar žaidimų aikštelę leiskite medienai pilnai išdžiūti, ji pašviesės, o impregnanto ar pelėsinių dėmelių likučiai išnyks arba galėsite juos nesudėtingai nuvalyti spiritinio pagrindo valikliu. Neskubėkite dažyti medienos, leiskite jai pilnai išdžiūti, jei dažysite neišdžiūvusią medieną po kurio laiko gali atsirasti pelėsinės dėmelės. Šio tipo mediena yra pritaikyta naudojimui tik lauko sąlygomis, todėl jei planuojate namelį ar žaidimų aikštelę surinkinėti vėliau – medines dalis laikykite tik lauke arba itin gerai vėdinamoje patalpoje.

blank
blank

Kodėl paviršius gali būti šiurkštus?

Dar viena natūralios medienos ypatybė – ji gali būti šiek tiek šiurkšti ir nelygi. Nelygumai ir šiurkštumas yra vienas iš daugelio natūralios medienos ypatumų. Kadangi dauguma mūsų namelių yra gaminami iš žaliavinės, neapdorotos natūralios medienos, gali pasitaikyti nedidelių nelygumų ar šiurkščios medienos plotelių. Juos nesudėtingai galima pašalinti šlifavimo (švitrinio) popieriaus pagalba.

Kodėl medienoje gali būti įtrūkimai?

Natūrali, neapdorota žaliavinė mediena yra gyva ir nuolat kintanti priklausomai nuo aplinkos veiksnių. Lyjant lietui mediena absorbuoja vandenį, o esant sausam orui – drėgmė išsiskiria iš medienos, todėl natūrali mediena nuolat kinta – plečiasi ir traukiasi. Dėl šios priežasties, tokio tipo medienoje dažnai atsiranda įžambiniai įtrūkimai – panašius procesus galite stebėti visuose statiniuose iš tokio tipo medienos, pvz. įvairiose medinėse pavėsinėse, rastiniuose nameliuose ir pan. Natūralioje medienoje tai dažnai pasitaikantis dalykas. Šio tipo įtrūkimai konstrukcijos tvirtumui neturi jokios reikšmingos įtakos, o jei jie atsiranda itin dideli – medines dalis pakeičiame naujomis. 

blank

Prenumeruokite naujienas!

Pirmieji sužinokite apie ypatingus pasiūlymus!

AUKŠTYN

Paieška www.4iq.lt

PATIKUSIOS PREKĖS

Prisijungti

Registruotis

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.

Slaptažodžio atkūrimas

Pamiršote slaptažodį? Įveskite vartotojo vardą arba el.pašto adresą. Į el.pašto dėžutę atsiųsime nuorodą naujam slaptažodžiui susikurti.

PIRKINIŲ KREPŠELIS (0)

Pridėta prie patikusių prekių!